Goias GO – Botafogo RJ

13.02 21:00
Goias – Botafogo RJ
Typ: 1
Kurs: 1,55

Brazylijska Serie A powoli zmierza do końca. Walka o mistrzostwo trwa w najlepsze. Broniące tytułu Flamengo, oraz Internacional, który ostatni swój tytuł mistrzowski zdobył 42 lata temu, mają 3 kolejki i mecz bezpośredni na rozstrzygnięcie kto w tym sezonie będzie najlepszy. Nie jednak o tych zespołach chcę wspomnieć w tym tekście. Moją uwagę przykuł mecz w dolnych rejonach tabeli. Już zdegradowane Botafogo RJ zmierzy się na wyjeździe z nadal mającym szans na utrzymanie zespołem Goias EC.

Gospodarze do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 4 oczka. Mecz u siebie z drużyną która już nie ma szans na utrzymanie muszą wygrać aby mieć jakiekolwiek szanse na uniknięcie losu Botafogo. W ostatnim meczu przeciwko EC Bahia, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, wyszarpali remis w ostatnich sekundach meczu, co wskazuje na dużą wiarę w osiągnięcie celu utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. EC Bahia oraz Vasco które również ma 4 punkty przewagi nad Goias grają w tej kolejce z czołówką tabeli. Drugiej takiej szansy, aby zbliżyć się na 1 punkt do bezpiecznej strefy, zawodnicy Goias już nie dostaną. 

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zwycięstwem popularnych Periquitos jest forma w jakiej znajdują się piłkarze z Rio de Janeiro, którzy nie wygrali od 9 spotkań w dodatku tylko 1 raz remisując w tym czasie. Zwycięstwo Goias jest wycenianie na 1,55. Jeśli ktoś poszukuje wyższego kursu, można spróbować zagrać zwycięstwo gospodarzy co najmniej dwoma bramkami po kursie 2,45.

Ekspert BetX Marcin