Red Bull Salzburg – Sturm Graz

04.04 17:00
Austria
Nasz typ: Oba zespoły strzelą bramkę 
Kurs: 1,8

W niedzielę zaglądamy na austriackie boiska gdzie już po podziale na grupy broniący tytułu zespół Red Bull Salzburg podejmie u siebie ekipę Sturmu Graz. Byki walczą o 8 tytuł z rzędu, a 15 w historii co pozwoliłoby im posiadać najwięcej tytułów mistrzowskich w Austrii. 14 tytułów posiada również Austria Wiedeń, która zdobyła także ostatni tytuł mistrzowski przed dominacją Red Bulla. Niestety tym razem nawet nie zdołają o niego powalczyć, gdyż wylądowali w grupie spadkowej. Co do dominacji zespołu z Salzburga pewnie wszyscy na pierwszym miejscu stawiają praktycznie nieograniczony budżet na rozwój klubu. Jest w tym sporo racji, gdyż bez pieniędzy ciężko zbudować mocny klub w dzisiejszych czasach. Z drugiej jednak strony grupa Red Bull ma świetne know how i swoje projekty (RB Lipsk, Red Bull Braganitno, Red Bull New York) prowadzi systematycznie według określonej ścieżko rozwoju która jak na razie sprawdza się wyśmienicie.

Wracając do meczu, liczę na sporą liczbę goli. Red Bull gra bardzo ofensywny futbol i strzela masę goli. Niech przemówią statystyki: 67 bramek strzelonych w 22 meczach. Wynik więcej niż imponujący. W meczu z Sturmem będą jednak musieli uważać na zabójcze kontry drużyny gości. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami rozgrywany w Salzburgu zakończył się sensacyjnym wynikiem 1:3 dla ekipy przyjezdnych.

Podsumowując, według mnie Sturm zdoła strzelić co najmniej jednego gola w tym meczu. Na pewno postawią trudne warunki, lecz nie wydaje mi się aby mogli zachować czyste konto na Red Bull arenie. W tym meczu decyduje się na postawienie BTTS po kursie 1,8

Typer Marcin

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *