Iga Świątek – Fiona Ferro

12 lutego o godzinie 11:00 w ramach 3 rundy tenisowego Australian Open, nasza Iga Świątek zmierzy się z francuską zawodniczką Fioną Ferro. Nasz typ to: Świątek wygra i będzie poniżej 19,5 gemów po kursie 2,20!
Typujemy zatem wygraną Polki i to, że wygra dosyć gładko, czyli np. 6:4; 6:3 da 19 gemów i nasz typ będzie wygrany. Wydaje się to dosyć bezpiecznym marginesem błędu i kursem bardzo atrakcyjnym w porównaniu do „zwykłego” zwycięstwa (1,25) lub zwycięstwa 2:0 w setach (kurs 1,68). 

Fiona Ferro jest zawodniczką, która systematycznie pnie się w górę i potrafi zaskoczyć nie jedną wyżej notowaną rywalkę, niemniej jednak to wciąż tylko 46 zawodniczka świata i do ścisłej czołówki jeszcze sporo jej brakuje. Nie ma na koncie tak wielkich wygranych jak Iga Świątek.

Nade wszystko trzeba pamiętać, że Francuzka to przede wszystkim zawodniczka predysponowana do gry na kortach ziemnych. Jest sporo niższa i lżejsza od naszej Igi, a jej bilans gier na otwartych kortach twardych to zaledwie 45-36. Tymczasem Iga mimo wygranej we francuskim Roland Garros (który nomen omen odbył się w warunkach dużej wilgotności i chłodu, co powodowało, że korty były znacznie twardsze), zdecydowanie lepiej radzi sobie na takiej nawierzchni jaką mamy w Australii. Bilans Igi to aż 34 – 14 na „hardzie”. Dokładając do tego dużą siłę uderzeń, poszukiwanie kończących uderzeń, a do tego agresywny serwis, wydaje się, że skoncentrowana Iga Świątek rozprawi się z przeciwniczką szybko i gładko. Spodziewamy się wyniku w okolicach 6:2, 6:2

Kurs 2,20 na to, że IGA ŚWIĄTEK wygra szybciej niż w 19,5 gema jest 
zdecydowanie bardzo atrakcyjny i warto spróbować dołożyć emocji do śledzenia przebiegu tego meczu, dostępnego na żywo również w telewizji. Kto nie będzie czuł przekonania do tego typu, może oglądać relację i spróbować zagrać to zdarzenie w trakcie meczu w naszej ofercie LIVE.

Ekspert Mateusz Banaś