Villarreal Manchester United

26.05 21:00
Liga Europy
Nasze typy:
2 (wygra Manchester United) – kurs 1,90
ilość goli powyżej 2,5 – kurs 2,10
Wygra United oraz ilość goli powyżej 2,5 – kurs 3,05
Dokładny wynik 1:2 – kurs 9,10

Manchester United sięgnął po wicemistrzostwo Premier League, dzięki czemu z podniesionym morale przystąpi do starcia z Villarreal. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera będą pod dodatkową presją, ponieważ klub nie zdobył żadnego trofeum od 2017 roku. W obecnej edycji Ligi Europy Czerwone Diabły dwukrotnie mierzyły się z zespołami z Hiszpanii – w 1/16 łatwo rozprawili się z Realem Sociedad (4:0 i 0:0), by w ćwierćfinale równie gładko pokonać drużynę z Grenady (2:0 i 2:0). Warto dodać, że zawodnicy United zdobywali minimum 2 bramki w 4 ostatnich potyczkach Ligi Europy. Dotychczasowy bilans Manchesteru United w rywalizacji z hiszpańskimi drużynami to 16 zwycięstw, 23 remisy i 22 porażki.

Villarreal doznał porażki w starciu z Realem Madryt (1:2), kończąc tym samym rywalizację w lidze na siódmym miejscu. Jednak motywacja wśród załogi Żółtej Łodzi Podwodnej jest niezwykle wysoka, ponieważ klub po raz pierwszy w historii wystąpi w finale europejskich pucharów. Na korzyść Villarreal przemawia doświadczenie trenerskie Unaia Emery’ego, który nie dość że ma za pasem 92 spotkania w Lidze Europy, to na dodatek trzykrotnie sięgał po to trofeum z Sevillą. Ogólny bilans Villarreal z angielskimi zespołami wynosi 5 zwycięstw, 7 remisów i 5 porażek.

Cztery ostatnie bezpośrednie pojedynki pomiędzy United a Villarreal nie dostarczyły zbyt wielu emocji – wystarczy powiedzieć, że wszystkie z nich zakończyły się wynikiem 0:0. Z drugiej strony, ostatni mecz miał miejsce w 2008 roku… Pomimo tej zamulającej statystyki, spodziewam się otwartej piłki, w szczególności w drugiej połowie spotkania. Warto nadmienić, że w ostatnich 11 finałach LE padało średnio 3,09 gola na mecz.

Typer Matys

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *