GKS Jastrzębie Stomil Olsztyn

15.05 17:00
1 Liga Polska
Nasz typ: GKS strzeli +1,5 gola
Kurs: 2,35

Jastrzębianie grają już od 1,5 miesiąca NAPRAWDĘ DOBRZE. Udało mi się obejrzeć kilka spotkań w ich wykonaniu i trzeba powiedzieć, kiedy na boisku znajdują się Feruga lub Rumin (a najlepiej obaj) to gra tego zespołu wygląda składnie i ładnie. GKS umie sobie stworzyć sporo sytuacji strzeleckich, dosyć dobrze wychodzi im gra obronna, a ponadto nieźle kontrują (czasem nawet zabójczo). Gdyby tak grali od początku sezonu to na pewno byliby w czołówce 1-ligowej jatki. Ostatnie remisy z ŁKS Łódź, Niecieczą, czy Łęczną robią wrażenie. Odra Opole została znokautowana 3:0, a porażki z Tychami, które idą po Ekstraklasę, czy Miedzią Legnica były dosyć pechowe (zmarnowanych kilka setek).

Na drugim biegunie mamy Stomil Olsztyn, który dostaje „w papę” od każdego. W ostatnich 10 meczach udało im się wygrać tylko z jeszcze słabszymi Koroną i Bełchatowem. Potrafili przegrać 0:5 u siebie z Sandecją, czy nie strzelić bramki w aż 6 meczach ze wspomnianych 10. Wcale nie wygląda to dobrze i gdyby nie tylko jeden spadkowicz w tym sezonie, to mogliby się poważnie obawiać o swoje ligowe przetrwanie.

W mojej opinii Jastrzębie będzie w stanie zdominować przyjezdnych i kto wie, czy nie pokusi się o pokrycie handicapu -1,5 (kurs 4,30). Punkty są dla nich ważne, bo przewaga nad Bełchatowem wciąż niezbyt bezpieczna, a mamy jeszcze 5 kolejek do rozegrania. Z kibicami na trybunach będą dodatkowo zmotywowani, by wygrać jak najwyżej!

Polecam mocno.

Ekspert M. Banaś

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *