EURO
Nasz typ:

ffsz

1.połowa bez gola – kurs 2,80

Hiszpania, czyli synonim techniki, cwaniactwa i złotej ery tiki-taka. Poza koronkową grą, trener Luis Enrique musiał zadbać o bardziej bezpardonowe uderzenie i tu z pomocą przychodzi Alvaro Morata – 19 goli w ostatnich 40 występach reprezentacyjnych i solidny sezon w Juventusie – 20 goli, 12 asysty w 44 meczach. Dobry start – podczas 12 ostatnich zwycięskich spotkań na mistrzostwach Europy, obrona Hiszpanii ani razu nie straciła gola w pierwszych 30 minutach spotkania.

Wpadł i wypadł – Ibrahimovic powrócił do szwedzkiej kadry, ale kontuzja pokrzyżowała jego plany na Euro 2020. Na domiar złego, ze składu z powodu koronawirusa wylecieli skrzydłowy Dejan Kulusevski i pomocnik Mattias Svanberg. Pod nieobecność Ibry, talentem powinien błysnąć 21-letni Alexander Isak – 17 goli w 34 występach w Real Sociedad. Szwecja wygrała 5 kolejnych spotkań na arenie międzynarodowej, ale rywale nie byli z górnej półki – Armenia (3:1), Finlandia (2:0) czy Estonia (1:0).

W obu ekipach zabraknie wielkich gwiazd i mentalnych liderów – Ibrahimovica i Ramosa. Piłkarskie argumenty leża po stronie La Furia Roja, ale nieustępliwość i przewaga fizyczna po stronie Blagult. Spodziewam się pieczołowicie konstruowanych ataków Hiszpanii i bezkompromisowej gry Szwedów. Typuję bezbramkową pierwszą połowę po kursie 2,80.

Typer Matys

Liczę na twarda i nieustępliwa obronę Szwedów i obstawiam poniżej 2,5 gola – kurs 1,90

Mało kto wspomina o Hiszpanach jako o faworytach, a ja myślę, że stać ich na dobry rezultat. Po za tym to ciągle Hiszpania. Nie zapomnieli jak się gra na wysokim poziomie. Ze Szwedami powinni sobie poradzić, którzy z resztą też grają dość ofensywnie. Hiszpania wygra + over 2,5 gola.

Morata zaprowadzi Hiszpanię do finału, tutaj dziś typuję, że strzeli bramkę a Hiszpania wygra po kursie 2,75