Pogoń Szczecin – Wisła Płock

10.04 15:00
Ekstraklasa
Nasz typ: 1
Kurs: 1,85

W 24 kolejce ekstraklasy na tapetę bierzemy mecz poturbowanej przez Legię Pogoni z Wisłą Płock. Wisła Płock która w nowym sezonie będzie potrzebowała nowego trenera, ponieważ Radosław Sobolewski ogłosił, że po sezonie opuszcza drużynę. Czyżby wielki powrót Wuja? Raczej inna opcja, gdyż Pan Brzęczek siedzi jeszcze na grubym kontrakcie w PZPNie.

Przechodząc do meczu, ja widzę wyraźnego faworyta w postaci Pogoni. Portowcy na pewno będą chcieli zmazać porażkę z Warszawy wygrywając już najbliższy mecz. Atuty piłkarskie są po ich stronie, grają u siebie gdzie do tej pory stracili 4 bramki w 11 meczach, przegrywając tylko raz z Lechem…
z Lechem?? ß to chyba jakiś błąd w statystykach. 

Wisła to drużyna bez wyrazu, która ciągnięta jest za uszy przez Mateusza Szwocha. Szwoch w tym sezonie strzelił 3 bramki i zanotował 9 asyst, dzięki czemu przewodzi w klasyfikacji najlepszych asystentów ligi. Można jeszcze wyróżnić młodego Kocyłę, a reszta zawodników to tak zwany ekstraklasowy dżemik. Szkoda tylko Rafała Wolskiego który w polskich warunkach mógłby być gwiazdą tak jak Filip Starzyński. Niestety liczne kontuzje ciągle mu w tym przeszkadzają.

Moim zdaniem Pogoń powinna gładko wygrać z Wisłą i umocnić się na pozycji wicelidera. Może to być nawet „Pogoniowate” 1:0, ale bezpieczne 1:0.
Kurs na zwycięstwo Pogoni 1,85 jest bardzo atrakcyjny i myślę, że naprawdę warto zagrać ten typ.

Typer Marcin

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *