Belgia – Rosja

flagabelgi

12.06 21:00
EURO
Nasz typ:

flagarosji

obie strzelą gola – Kurs 2,00

Belgia aktualnie zajmuje 1.miejsce w światowym rankingu FIFA więc nic dziwnego, że Belgia jest uznawana za faworyta grupy B i jednego z kandydatów do zwycięstwa turnieju. Nie inaczej jest w starciu z Rosją – w 7 ostatnich bezpośrednich starciach, Red Devils zanotowali 5 zwycięstw i 2 remisy. Potencjał ofensywny Belgii jest przerażający – znakomity Lukaku, Hazard, Mertens, Benteke czy Batshuayi. W trzech ostatnich potyczkach z Rosją, piłkarze Belgii zdobywali minimum 3 gole na mecz (1:4, 3:1, 3:3).

Rosja przystąpi do Euro 2020 po remisie 1:1 z Polską i skromnym zwycięstwie nad Bułgarią (1:0). Zespół trenera Czerczesowa raczej poszuka swojej szansy na wyjście z grupy w meczach z Danią i Finlandią, ale nie oznacza to, że nie jest w stanie zaszkodzić Belgii. Jednoosobowa armia w postaci Artema Dzyuby i przewaga własnego boiska powinna wystarczyć na zdobycie choćby jednej bramki. Warto dodać, że rosyjska defensywa zachowała 7 czystych kont w ostatnich 9 spotkaniach na europejskiej arenie.

Kevin de Bruyne najprawdopodobniej nie będzie gotowy na spotkanie z Rosją, ale pomimo tej absencji zdecydowanie więcej argumentów leży po stronie Czerwonych Diabłów. W 4 z ostatnich 6 bezpośrednich spotkań, każda z drużyn potrafiła zdobyć minimum jedną bramkę, dlatego wybieram typ obie strzelą po solidnym kursie 2,00.

Typer Matys

Rosja raczej nie powtórzy wyniku z MŚ 2018 gdzie doszli do ćwierćfinału (podczas losowania grup przynajmniej ze 2 kulki musiały być bardzo gorące) i będą mieli spore problemy nawet z wyjściem z grupy. Ofensywną siłę Belgów wszyscy znamy, nawet mimo absencji Romka aka Kevin de Brejne myślę, że spokojnie stać ich na strzelenie Sbornej min.2 goli. Obrona jednak nie jest tak dobra i Rosja też może coś strzelić. Idę w kierunku overa 2,5 gola po zachęcającym kursie 2,05.

Uwielbiam rudego Belga, jeden z moich ulubionych graczy w ogóle. Mózg Belgów. Jego występ jest wątpliwy, ale nawet bez niego Belgia to ciągle gwiazdozbiór. Rosjanie w meczu z Polakami nie pokazali za wiele, a wyszli praktycznie najmocniejszym składem. Niby był to mecz towarzyski, no ale jakieś odniesienie mamy. Belgia to wygra i praktycznie zapewni sobie wyjście z grupy (przypominam, że Finlandia w grupie). Kurs na zwycięstwo Czerwonych Diabłów – 1,75. Całkiem spoko. Go go Belgium.

Jeżeli Rosja Nie potrafi atakować ale potrafi bronić, dochodzę do wniosku, że wpadnie tylko 1 bramka.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *